Rok Służby - podsumowanie

16-12-2010 17:26 przez Paweł Chmielewski

Za nami Rok Służby - ostatni etap przygotowań do Stulecia Harcerstwa. W Roku Służby realizowaliśmy zadania, które pomogły zuchom i harcerzom nauczyć się służby, zrozumieć służbę i patrzeć na przyszłe harcerskie życie przez jej przykład.

Był to czas starannie przemyślanych i zaplanowanych przedsięwzięć, ale również czas nieoczekiwanych wyzwań, których rok 2010 nam nie oszczędził.

Jak sprostaliśmy temu niełatwemu zadaniu? Czy rzeczywiście nauczyliśmy się służyć innym, czy potrafiliśmy zrozumieć tę służbę? Opowiedzmy o tym. Zapraszamy wszystkie gromady i drużyny do publikowania swoich osiągnięć w Roku Służby na stronie www.sluzba.zhp.pl - kroniki, artykuły, fotoreportaże, prezentacje i filmy można przysyłać na adres biuro.program@zhp.pl.

Każda drużyna, która przyśle swój meldunek, otrzyma plakietki Roku Służby - prosimy, aby wraz z wysłaniem materiałów podawać liczbę członków drużyny i adres do wysyłki plakietek.

Kończący się cykl programowy, w którym przypominaliśmy trzy najważniejsze harcerskie ideały pokazał, że służba jest tą wartością, która zawiera w sobie również pozostałe - żeby dobrze pełnić służbę potrzebne są na nam trwałe braterskie więzi oraz dojrzałość, którą osiągamy dzięki nieustannej pracy nad sobą.

Zapraszamy na stronę www.sluzba.zhp.pl - strona będzie żyła jeszcze długo, nie kończy się wraz z zakończeniem Roku Służby.

phm. Paweł Chmielewski
Wydział Programowy GK ZHP